صفحه نخست

Deutsch

English
تالار گفتمان کاغذ دیواری موسیقی نقد فیلم دفتر یادبود قلم تماس نشانه ها

 

 

اهانت به عکس امام

 

پیشتر قرار بود در مدرسه عالی شهید مطهری این تجمع برگزار شود.این تجمع در حالی برگزار شد که بسیاری از بزرگان از جمله موسسه نشر آثار امام (ره)در صحت قضیه تردید جدی وارد کرده و با محکومیت صدا وسیما این اقدام نادرست خوانده اند.از سوی دیگر برخی از نمایندگان مجلس با شبهه انگیز خواند اقدام رسانه ملی از احتمال سناریو طراحی شده برای کمک به جریان سیاسی خاص و محکوم کردن جنبش سبز سخن گفته اند.

نخست وزیر محبوب امام در پاسخ به سئوال روزنامه جمهوری اسلامی که موضع شما درباره پاره شدن عکس امام و نشان دادن صحنه اهانت به عکس امام از سیمای جمهوری اسلامی و تلویزیون های بیگانه چیست گفت : حضرت امام خمینی احیاگر دین در قرن حاضر و بیدارگر بزرگ ملت ها برای مبارزه با مستکبران است . ایشان به گردن همه ملت ها به ویژه ملت های مسلمان و مردم ایران حق بزرگی دارند و قطعا هیچ انسان منصف و مومنی به خود اجازه نمی دهد چنین اهانتی به عکس ایشان بکند.

میرحسین موسوی افزود : کسانی که به اینجانب محبتی دارند هرگز کوچکترین اهانت به حضرت امام خمینی را جایز نمی دانند و حفظ حرمت امام را واجب می دانند. اطمینان دارم که دانشجویان هرگز دست به چنین ساختارشکنی ها نمی زنند زیرا همه میدانیم که دانشجویان به امام عشق می ورزند و حاضرند برای آرمان های امام جان فشانی کنند.

مهندس موسوی گفت : اطلاعات دقیقی درباره اینکه اصولا چنین کاری صورت گرفته باشد ندارم کما اینکه درباره عاملان این اقدام ساختارشکنانه نیز اطلاعات روشنی نداریم ولی بهرحال اگر چنین کاری صورت گرفته باشد این یک اقدام مشکوک است و پخش آن صحنه ضدانقلابی از سیمای جمهوری اسلامی نیز اقدام نادرستی بود. از رسانه های بیگانه که همواره درحال دشمنی با نظام جمهوری اسلامی هستند انتظاری جز این نیست که با سواستفاده از این قبیل حوادث مرتکب چنین اقدامی بشوند اما چنین اقدامی توسط رسانه ملی که موجودیت خود را به برکت انقلاب عظیمی که به رهبری حضرت امام خمینی پیروز شد مرهون است بهیچوجه قابل قبول نیست .

 

 

سایت خبری جماران که متعلق به موسسه نشر آثار امام (ره) است  متن اطلاعیه دفتر امام خمینی در زمان حیات ایشان و واکنش رهبر انقلاب به اهانت به عکس ایشان را منتشر کرده است.جماران نوشته است:در پى بالا

 گرفتن اختلافات ابوالحسن بنى‏صدر رئیس جمهور وقت با نخست‏ وزیر، روحانیت و نیروهاى خط امام، و در جریان تجمع هواداران بنى‏صدر در مشهد که بیشتر از سوى اعضا و هواداران سازمان منافقین و دفتر همکاریهاى مردم با رئیس‏جمهور که در نقش یک حزب سیاسى تندرو عمل ‏کرده، ساماندهى و حمایت مى‏شد، عده‏اى به قصد ایجاد اغتشاش شعار اهانت‏ آمیز داده و عکس امام خمینى را پاره کردند. انتشار این خبر موجى گسترده از اعتراضات مردمى را در سراسر کشور به همراه داشت و در اعتراض به این حرکت، جمع زیادى از احزاب و تشکلهاى اسلامى و جامعۀ روحانیت اعلام برگزارى راهپیمایى ـ در روز ۲۷/۹/۵۹ ـ کردند.

به گزارش جماران، به دنبال پخش این خبر از تلویزیون اصفهان، و تحرکات تفرقه‏ افکنانۀ منافقین و هواداران بنى‏صدر در این شهر، آقاى سید جلال‏الدین طاهرى نمایندۀ امام و امام جمعۀ اصفهان با صدور بیانیه‏اى در اعتراض به این تحرکات از اصفهان به قم هجرت کرد و در پى آن موجى از حرکتها و درخواستهاى مردمى براى بازگشت ایشان و برخورد با تفرقه‏افکنان فضاى شهر را در برگرفت. با صدور اطلاعیۀ دفتر امام و اعلام نظر رهبر کبیر انقلاب، فضاى ملتهب در کشور و در اصفهان آرام گرفت و آقاى طاهرى نیز به این شهر بازگشت.(صحیفه امام؛ ج ۱۳، ص ۴۰۶-۴۰۷) اکنون در بیست و نهمین سالگرد این اعلام نظر حضرت امام خمینی(س) قرار داریم.

بسم اللّه‏ الرحمن الرحیم

پیرو اطلاعیه‏هاى متعددى که از سوى حضرات آقایان آیات عظام و حجج اسلام و علماى اعلام شهرستانها ـ دامت برکاتهم ـ و نمایندگان محترم مجلس شوراى اسلامى، انجمنها و گروهها و احزاب و دستجات و سازمانها و اصناف و شخصیتهاى محترم دیگرى که در مورد تعطیل و راهپیمایى سراسرى روز پنجشنبه دهم ماه صفر برابر با ۲۷ آذر ماه ۵۹ اعلام شده بود، حضرت امام خمینى رهبر انقلاب اسلامى ضمن تشکر و تقدیر و سپاسگزارى صمیمانه از احساسات و عواطف همگى آنان فرمودند: با توجه به حساسیت زمان در مقطع فعلى که ما گرفتار جنگ با دشمنان اسلام هستیم، و با توجه به اینکه بارها اعلام کرده‏ایم به خاطر حفظ وحدت، اگر به من و یا به عکس من اهانتى شد مردم عکس‏العملى نشان ندهند. بدین وسیله از عموم آنان تقاضا مى‏شود از تعطیل و یا راهپیماییهایى که قرار است به این عنوان انجام شود صرف نظر نمایند و به رفع مشکلات و کارهاى دیگرى که دارند بپردازند، و حتى‏الامکان مردم را به آرامش و نظم دعوت کنند.

و ضمناً فرمودند: از جناب آقاى حاج سید جلال‏الدین طاهرى ـ دامت افاضاته ـ تقاضا مى‏کنم بنا به درخواست اهالى محترم اصفهان به این شهر باز گشته و کماکان به اقامۀ نماز جمعه و ارشاد مردم ادامه دهند. و ارگانهاى انقلابى هم که اعلام دو روز تعطیل نموده‏اند به کارهاى عادى خود مشغول گردند. از خداى تعالى توفیق همگان و پیروزى کامل مسلمانان را بر دشمنان اسلام مسئلت مى‏نماید.

نهم صفر المظفر 1401 / 26 آذر 1359

دفتر امام خمینى

 

راه سبز امید

Copyright www.irania.eu All Rights Reserved